UniCreditBank internetové bankovnictví

Ke každému osobnímu účtu získá klient od banky zdarma online přístup ke svým penězům kdykoli a kdekoli, kde se může připojit k internetu. Přihlašování do internetového bankovnictví UniCreditBank probíhá přímo na hlavních webových stránkách. Při návštěvě těchto stránek klient banky zjistí, že k přihlášení je vyžadováno uživatelské číslo a bezpečnostní kód. Své uživatelské číslo najdete v materiálech, které vydává banka – je uvedeno na dokumentu, který nese název Příkaz k nastavení uživatele. S bezpečnostním kódem je to ale přece jen trochu složitější. To, jak se budete přihlašovat, závisí na tom, jaký typ vstupu do účtu si zvolíte.

Přihlášení do internetového bankovnictví UniCreditBank

Ze způsobů přihlášení je na výběr Smart klíč, Mobilní klíč nebo Bezpečnostní klíč (čili kalkulačka). Pokud zvolíte Smart klíč, budete potřebovat chytrý telefon, do kterého budete muset stáhnout aplikaci Smart Banking, která bude generovat náhodně jednorázové přihlašovací kódy. Ty budete vyplňovat na místo Bezpečnostního kódu. Pokud zvolíte možnost s přihlášení do UniCreditBank internetového bankovnictví mobilním klíčem, dostanete napoprvé přihlašovací kód mailem.

Ten si po přihlášení ihned změníte a dále se přihlašujete svým kódem. V dalším kroku ještě obdržíte SMS zprávu s dalším kódem k vyplnění – ten zadáte do příslušné kolonky a pak už budete definitivně na svá internetová bankovnictví přihlášeni. Poslední možností je zmíněný Bezpečnostní klíč, zvaný taky kalkulačka. Jde o externí krabičku s několika tlačítky: tu uživatel zapne, zadá do ní svůj PIN a ona mu za to nabídne jednorázové heslo pro přihlášení.

Zablokovaný internetbanking či zapomenuté heslo

Ale co když něco z toho popletete a po pár neplatných pokusech si přístup na internetové bankovnictví UniCreditBank zablokujete? Rozhodně netřeba panikařit. Stačí, když se projdete na některou z poboček Unicredit Bank a tam už svůj problém vyřešíte; eventuálně můžete volat na bezplatnou linku 800 14 00 14 a odblokovat si přístup po telefonu.

Vysoká bezpečnost vstupu do účtu

Krátká paměť a zpřeházená písmenka na klávesnici ale nejsou tím jediným co vás a váš účet ohrožuje. Bezpečnost účtu Unicredit Bank dále zvyšuje svými bezpečnostními prvky, které používá pro přihlašování a potvrzování plateb. Slušně vychovaný klient se ale rád naučí používat další technické a jiné vychytávky pro ochranu svých peněz.

V případě, že se budete přihlašovat pomocí Mobilního klíče a budete si tedy volit heslo pro přihlašování, není úplně na škodu volit bezpečné heslo. A ať už se s UniCreditBank internetovým bankovnictvím přihlašujete jakoukoli cestou, můžete využívat tzv. softwarových klávesnic, díky kterým nemusíte zadávat hesla přes klasickou klávesnici. To může někomu nejen šetřit čas, ale navíc se snižuje šance, že vaše přihlašovací údaje někdo „přečte“ na dálku.