Servis24 přihlášení na účet

Každého nového klienta České spořitelny, který se rozhodne využívat internetového bankovnictví, čeká trochu zdlouhavá, ovšem nutná procedura v podobě prvního přihlášení do účtu Servis 24. Tedy ne, že by to bylo něco složitého – v podstatě jen vyplníte pár údajů – ovšem přece jen to zabere trochu času a soustředění. Než se do toho tedy pustíte, měli byste mít k ruce klientské číslo, bezpečnostní kód a telefon s číslem, které jste uvedli při zřizování účtu. Své klientské číslo najdete v Protokolu o zřízení uživatele, který jste rovněž obdrželi v bance.

Přihlášení na účty Servis24.cz

Bezpečnostní kód pak Česká spořitelna doručuje v obálce buď poštou nebo na pobočku. Vybavení tímhle vším můžete otevřít internetovou aplikaci na stránce Servis24.cz a zde kliknout na tlačítko s prvním přihlášením na účty. Zobrazí se formulář, do kterého můžete svá čísla zadat. Za odměnu vám bude doručena SMS s dalším kódem, který opět zadáte a kliknete na „Odeslat“. Pak už si jen nastavíte své heslo, potvrdíte ho a je to. Při dalším vstupu do účtů internetbanking České spořitelny pak potřebujete jen heslo, které jste zadali při prvním přihlášení a své klientské číslo. Tato čísla zadáte do formuláře zobrazeného prohlížečem na stránce servis24.cz.

Co dělat, když zapomenete heslo

I když si ale zvolíte heslo, které se dobře pamatuje, může se vám stát nehoda: zapomenete, budete heslo zadávat po tmě a překlepnete se, omylem necháte puštěný Caps Lock. Takové věci se při vstupu do účtu internetového bankovnictví občas stávají, ovšem když párkrát po sobě zkusíte umluvit internetovou aplikaci Servis 24 špatným heslem, můžete si přístup na internetbanking snadno a rychle zablokovat. V tom případě ale nemusíte být zoufalí: když zapomenete nebo zablokujete heslo, není ještě všechno ztraceno.

Odblokování internetového bankovnictví

Pod přihlašovacím formulářem se totiž nachází odkaz pro zapomenuté/zablokované heslo, který vám může pomoct. Po kliknutí sem budete opět potřebovat své klientské číslo, bezpečnostní kód a telefon. Postup je stejný, jako u prvního přihlášení – zadáte klientské číslo, vybraná čísla bezpečnostního kódu a ty odešlete. Na oplátku opět obdržíte SMS zprávu, po jejímž zadání si zvolíte nové heslo a je to, problém je vyřešen. Internetbanking Servis24.cz má se zablokovaným přihlášením na účet řešení.

Zabezpečení vstupu na účet České spořitelny

Jakmile ale jednou máte přístup k internetovému bankovnictví, je třeba zvážit, jak je ochránit před zloději a nenechavci. Základem je samozřejmě kvalitní heslo. Prvním krokem tedy je vyhnout se při zadávání hesla jménům mazlíčků, rodinných příslušníků, data narození, protože jde o hesla, na která jde snadno přijít. Stejně tak primitivní kombinace jako asdfg (tedy písmenka stojící na klávesnici vedle sebe) nebo slova jako Hesl0. Bezpečnost pak posílí další maličkosti, jako přihlašovací a ověřovací SMS zprávy, limity na kartě a na účet. Servis24 patří se svým přihlášením na účty k nejlépe zabezpečeným bankovnictví v ČR a při dodržování základních bezpečnostních pokynu Vám žádné nebezpečí nehrozí.