RB.cz internetové bankovnictví

Přihlášení do účtu od Raiffeisenbank se řadí k těm komplikovanějším. Banka totiž svou online aplikaci vybavila bezpečnostními prvky navíc – na druhou stranu ale zase banka umožňuje výběr hned ze tří možností. Ať už se přihlašujete poprvé nebo po milionté prvé, můžete operaci provést s pomocí internetového, mobilního nebo osobního elektronického klíče. Internetový klíč je nejspíš nejrychlejší ze všech. Při přihlášení do RB.cz internetového bankovnictví nahrajete do aplikace ze svého počítače soubor s elektronickým klíčem, k němu připojíte ještě své klientské číslo a heslo a následně budete přihlášeni do online bankovnictví. Výhodou takového vstupu do účtu je, že potřebujete k ruce jen svůj počítač, ve kterém je uložen soubor s elektronickým klíčem, pro někoho může být ale nevýhoda, že se nemůže do bankovnictví přihlásit odkudkoli.

Vstup do účtu internetového bankovnictví RB.cz

Další možností, kterou Raiffeisen bank nabízí, je přihlašování s pomocí mobilního klíče. Jde o obdobný způsob se vstupem na účet, jako u jiných bank, v tomto případě ale zadáte své klientské číslo a k němu připojíte místo hesla autentizační kód, který vám bude doručen na mobil. Poslední možností vstupu do účtu s RB.cz internetovým bankovnictvím je potom osobní elektronický klíč. Osobní elektronický klíč je v podstatě taková krabička s displejem a několika tlačítky, která vám po zadání PINu vydá autentizační kód pro vstup do internetového bankovnictví. Ten opět zadáte společně s klientským číslem a v dalším kroku se přihlásíte do bankovnictví.

Přihlášení se zapomenutým heslem

Výhodou takového postupu je, že spoustu přístupových kódu ke vstupu do účtů od RB.cz v podstatě dostanete od nějakého zařízení. Zase taková legrace to ale není, protože je spousta čísel, které si zapamatovat musíte a ještě k tomu to můžete nějakým pomateným řízením osudu poplést. V tom případě ale netřeba panikařit, i když si totiž přístupu na svá internetová bankovnictví zablokujete nebo heslo či klientské číslo zapomenete, můžete si u banky vyžádat nové. Stačí jen napsat na mail robot@rb.cz nebo rovnou zavolat svému dealerovi u Raiffky. Následně vám budou nové přístupové kódy znova vygenerovány a odeslány na to telefonní číslo, které jste registrovali u banky.

Internetbanking s výbornou bezpečností

Vlastní děravá paměť ale není jediným, co ohrožuje váš přístup k online bankovnictví RB.cz. Žádný zabezpečovací systém totiž není neprůstřelný a tak je dobré nezapomínat na všechny maličkosti, které vás mohou uchránit před zloději. Budete-li kupříkladu volit své vlastní heslo do internetového bankovnictví RB.cz, vyvarujte se příliš jednoduchým kombinacím, jako jsou znaky umístěné na klávesnici vedle sebe nebo jména domácích mazlíčků. V dalším kroku je pak dobré se při vstupech do účtu RB.cz vyhnout se ukládání hesel a klientských čísel do paměti prohlížeče. Samozřejmostí je ignorování podvodných mailů, na oko vyzývajících k úhradě nějakého dluhu nebo poplatku. Stačí jediné kliknutí na odkaz uvedený v takovémto mailu a následné přihlášení na internetbanking a už nenechavcům přenecháte přístup ke svému kontu.