Moje KB přihlášení

Klienti Komerční banky využívají pro vstup na účet internetového bankovnictví klientské certifikáty. Ty jsou u této banky dvojího druhu – buď jde o softwarovou záležitost, tedy soubor uložený v prohlížeči, nebo o čipovou kartu. První přihlášením do Mojí KB tedy závisí na tom, jakou alternativu jste zvolili. Pokud se raději budete přihlašovat prostřednictvím certifikátu v prohlížeči, musíte si svůj certifikát na poprvé nejdříve „vyzvednout“. To uděláte tak, že přijdete na stránku bankovnictví, https://www.mojebanka.cz. Zobrazí se okýnko s dotazem, jestli jste si přišli pro nový certifikát a nabídne jeho vyzvednutí, eventuálně budete moct svůj stávající certifikát vložit do nového prohlížeče.

Účet s přihlášením na Moje KB

Zvolíte – li první možnost, zadáte své klientské ID a jednorázové heslo, které jste obdrželi prostřednictvím SMS a v dalších krocích získáte certifikát pro přihlašování. Ten pak vložíte do prohlížeče a následně se budete přihlašovat pomocí klientského ID a hesla. Pokud byste ale nevěřili jen tak nějakému souboru v počítači, můžete požádat o přihlašování pomocí čipové karty – v tom případě o ni ale musíte požádat a taky budete muset nainstalovat k počítači čtecí zařízení pro zmíněnou kartu. V dalších krocích už budete i služby Moje KB přihlášení využívat toho, co máte – softwarový certifikát můžete ve svém prohlížeči uložit a pracovat s ním při dalších přihlášeních, stejně tak čtečku karet musíte do počítače instalovat jen jednou. Další přihlášení tak probíhá na základě klientského ID a hesla.

Zapomenete heslo? Budete muset na pobočku

Heslo do internetového bankovnictví je u Komerční banky vedeno jako tajný údaj, který se podle všeho neukládá v žádné databázi. Pokud se vám tedy povede zapomenout heslo s přihlášením na Moje KB nebo po několika neúspěšných pokusech svůj účet zablokujete, nezbude vám nic jiného, než požádat o nový soubor s přihlašovacím certifikátem a při jeho prvním použití nastavit nové, snad i zapamatovatelnější heslo. Dobrou zprávou ale je, že nové certifikáty vydává banka svým klientům zdarma.

Bezpečnost internetového bankovnictví KB.cz

Přistupovat k účtu přes internet s sebou ale samozřejmě nese určitá rizika. Ta vycházejí z toho, že na internetu se něco jako soukromí udržuje dost těžce a samozřejmě svou roli hraje i fakt, že stále žijeme ve světě plném zlodějů a nenechavců. Pro klienty s přihlášením do Moje KB (ale i internetbanking u jiných bank) toto nebezpečí znamená nutnost dodržování určitých bezpečnostních zásad, které mají zajistit alespoň nějakou ochranu.

V případě Mého KB přihlášení to mají zloději o fous těžší, protože potřebují nejen jméno a heslo, ale i váš certifikát. To ale neznamená, že je zapotřebí jim to nějak ulehčovat. Dobrým krokem je ukládání certifikátu na USB flash disk, místo pevného disku v počítači, neméně důležitým krokem k zabezpečení účtu je volba správného hesla. Nejde jen o to vybrat si něco, co si zapamatujete, spíš je důležité vybrat si takovou kombinaci znaků, kterou jen tak někdo neuhodne. Právě díky použití certifikátu je internetové bankovnictví Komerční banky jedno z nejbezpečnějších v ČR.