mBank přihlášení k účtu

První přihlašování do internetového bankovnictví mBank probíhá na základě údajů, které klient obdrží od banky při zakládání účtu. Můžete je dostat prostřednictvím SMS zprávy nebo jako aktivační balíček v obálce. Podle toho, jestli si konto u banky zřizujete na pobočce nebo prostřednictvím internetových stránek. V těchto údajích najdete své identifikační číslo klienta a heslo – těmito údaji provedete přihlášení do účtu mBank a hned po přihlášení budete navedeni k tomu, abyste je změnili za jiné. Údaje, které zde uvedete pak budou používány při každém dalších vstupu do účtu internetového bankovnictví Vaší banky. Níže se podíváme na dotazy, které uživatelé pokládají v souvislosti s používáním internetbankingu nejčastěji.

mBank s přihlášením k účtům

Výše jsme si popsali kroky při prvním přihlašování na internetbanking. Další vstup do konta už pak probíhají na stránce internetové aplikace, tedy na adrese https://online.mbank.cz/cs/Login. Ta obsahuje formulář s přihlášením do účtu mBank a zde tedy klient vyplňuje ty údaje, které si sám zvolil, můžete si tak zvolit něco, co si dobře zapamatujete. Jen si při volbě údajů dejte pozor na to, aby nebyla moc dobře odhadnutelná, protože tím zvyšujete šanci, že se vám někdo pokusí do účtu nabourat.

Zapomenuté heslo do internetového bankovnictví

I když si do internetového bankovnictví ale vyberete sebelepší heslo a uživatelské jméno, pořád se může stát, že je prostě ztratíte, zapomenete nebo si přístup zablokujete tím, že párkrát za sebou zadáte špatné hodnoty. V tom případě vám nezbude nic lepšího, než využít služeb mLinky. Ta funguje na číslech 420 246 017 777 nebo 844 777 000, ovšem pro komunikaci s ní potřebujete další heslo, tentokrát heslo určené pro mLinku. To najdete opět v zakládací listině k vašemu peněžnímu kontu.

Internetbanking a jeho bezpečnost

Zakládání účtu v bance, potažmo používání internetového bankovnictví s sebou spolu s mBank přihlášením k účtu ale přece jen nese jistá rizika. Ta jsou spojená s tím, že nic na světě není dokonalé a i do sebe líp zabezpečené sítě se může dostat někdo, kdo tam nemá co dělat. To ale samozřejmě není důvodem k tomu to komukoli usnadňovat. Právě naopak.

Banka nabízí svému klientovi možnost zvolit si vlastní přihlašovací jméno a heslo pro internetbanking, což je první věc, nad kterou je třeba se zamyslet. Ani jedno by totiž nemělo být moc jednoduché, aby nebylo snadné heslo či jméno prolomit. V ideálním případě můžete použít generátor hesel. Dost si taky pomůžete tím, že si hesla nebudete psát nikam do počítače a už vůbec je neuložíte do paměti prohlížeče. Pokud toto všechno dodržíte, je přihlášení na účty banky maximálně bezpečné.