ING Konto vstup na účet

Cesta k aplikaci internetového bankovnictví vede přes přihlašovací formulář, který mimochodem najdete přímo v hlavičce oficiálních stránek banky, kde je vpravo nahoře umístěno tlačítko, které vás dovede právě tam. Pokud jste se do internetového bankovnictví zatoulali poprvé, vězte, že budete ke vstupu na účet ING Konta potřebovat jednak své klientské číslo, jednak taky heslo. Klientské číslo by vám mělo být doručeno na autorizovaný mobilní telefon formou SMS zprávy, o heslo můžete požádat na webu ING (odkaz na formulář najdete pod přihlašovacím oknem), nebo vám je může banka zaslat poštou. K heslu dostanete ještě PIN, který bude potřebný pro vykonání veškerých transakcí na účtu zadávaných přes internetbanking.

Vstup na účty ING Konta

Další přihlašování na internetbanking už probíhá naprosto hladce a bez zádrhelů s chybějícím heslem. Zkrátka zadáte do přihlašovacího okna na výše zmíněném odkaze své Klientské číslo a heslo a jste tam. Může se ale samozřejmě stát, že se při zadávání hesla do internetového bankovnictví spletete. A jak je známo, po pár nepovedených pokusech (konkrétně po třech) dojde k zablokování přístupu. V případě ING konta se vstup do účtu zablokuje po dobu jedné hodiny. Blokaci ale můžete provést i sami a to zavoláním na číslo 800 159 159.

Zapomenuté heslo do internetového bankovnictví

Pokud ale zjistíte, že jste heslo jednoduše zapomněli a zaboha si ho nevybavíte, neztrácejte čas a klikněte pod přihlašovacím formulářem na odkaz „Zapomněli jste své přístupové heslo?“. Budete převedeni na stránku, která si vyžádá vaše Klientské číslo a datum narození, načež dostanete nové heslo. Při příštím přihlášení k účtu už použijete právě to.

Internetbanking a jeho zabezpečení

Přístup do vašeho účtu je chráněn jednat heslem, jednak taky PINem, který je potřebný při zadávání plateb. Oba přihlašovací údaje si klient banky může vybrat své vlastní – pokud se rozhodnete pro tuhle možnost, měli byste si pohlídat, aby nešlo o příliš snadno odhadnutelnou kombinaci znaků. Peníze na účtu ale můžete ochránit i jinak.

Dobrým krokem je způsobit si trochu toho nepohodlí a to tak, že si heslo a Klientské číslo na ING Konto vstupy na účty neuložíte do paměti prohlížeče, ani si je nevložíte třeba jako poznámku na plochu. V ideálním případě je fajn naučit se používat softwarovou klávesnici, která při zadávání hesla nahradí klasickou klávesnici. Jde vlastně o stejnou klávesnici, jakou mají tablety nebo smartphony, s tím, že ale použitím tohoto typu klávesnice zmírníte riziko, že vaše heslo někdo odečte na dálku.