Fiobanka internetbanking přihlášení

Aplikace internetového bankovnictví Fio banky slouží klientům banky ke správě účtů vedených u této banky. Přístup najdete přímo na oficiálních stránkách banky, kde se přihlašujete svým uživatelským jménem a heslem. Obojí získáte od banky při zakládání účtu – to je možné online nebo na některé z poboček. Internetbanking s přihlášením dává Fiobanka k novému účtu úplně každému a stejně tak můžete v bance požádat o to, aby byl váš stávající účet převeden k Fio i se všemi trvalými platbami a inkasy.

Přihlášení na Fiobanka internetbanking

Druhé, třetí a vlastně i každé další přihlášení na internetbanking na fiobanka.cz probíhá úplně stejně, jako to první. Slouží k tomu totéž přihlašovací okno – odkaz na něj najdete taky na hlavní stránce webu Fio banky, v levé horní části stránek. Pro zadání svého hesla a jména máte celkem pět pokusů. To proto, že se prostě můžete splést a to hodně snadno a rychle. I kdybyste ale i tak účet pro své nezdařené pokusy zablokovali, měl by se přístup po uplynutí blokační lhůty zase uvolnit. Pokud jste si ale jistí, že jste heslo zapomněli, nedá se nic moc dělat. Zkoušet správně natipovat zapomenuté heslo můžete doaleluja, jednodušší ale bude vypravit se na některou z poboček banky a zažádat o nové heslo.

Zabezpečení internetového bankovnictví

Online bankovnictví ovšem umožňuje přístup přes internet, což vždy představuje tak trochu problém s bezpečností – není zase tak těžké, aby vám někdo ukradl heslo, poslal podvodný mail nebo se nějak jinak vloupal na účet. Fiobanka internetbanking s přihlášením přináší tu maximální bezpečnost, ale i tak je dobré dodržovat základní zásady internetové bezpečnosti. Mezi ty známé patří volba správných hesel a pomoci si můžete i se softwarovou klávesnicí, která je umístěna online přímo pod přihlašovacím formulářem na webu Fio banky. Za zmínku stojí i jmenované podvodné maily a zprávy, které se z klientů bank snaží různými způsoby vylákat přístupové informace. Na takové maily raději nereagujte a rozhodně neklikejte na přílohy a odkazy v takovém mailu.

Jak se přihlašovat pomocí autorizačního klíče

Pokud chcete své bankovnictví ještě více chránit, zřiďte si autorizační klíč. Jde o aplikaci určenou k autorizaci platebních příkazů, nastavení platebních karet a dalších nastavení ve vašem online bankovnictví. Návod, jak svůj klíč zřídit, najdete na přímo na hlavní stránce banky. Bude třeba Java aplikace, nicméně v návodu je vše přehledně a jasně vysvětleno. A kdybyste si přece jen nevěděli rady, máte k dispozici infolinku. Fiobanka internetbanking je i se svým přihlášením prvotřídní aplikací ve své kategorii, kterou navíc k účtu dostáváte úplně zdarma.