Equabanking

Internetbanking u Equa Bank dostáváte ke svému účtu zcela automaticky a to zdarma. Klient se do něj totiž poprvé přihlásí už při zakládání účtu – tedy samozřejmě za předpokladu, že jej budete zakládat online. Při té příležitosti dostanete mail s názvem Přihlašovací údaje pro vstup do internetového bankovnictví Equa Bank, ve kterém najdete své přihlašovací jméno a heslo (obojí musíte během deseti dnů později změnit). Součástí přihlašování na Equabanking může být taky autorizace pomocí SMS zprávy, tato funkce je ale volitelná a je jen na vás, jestli budete věřit jen svému jménu a heslu, nebo zvolíte zabezpečovací prvek navíc.

Equabanking nebo internetové bankovnictví od Equa Bank

Další přihlašování do internetového bankovnictví Equabanking probíhají přímo na hlavních stránkách banka. Zde zadáváte už zmíněné přihlašovací číslo a heslo, následně ještě můžete opsat ověřovací kód z SMS, která vám přijde na autorizační telefonní číslo. Možnost zvolit si vlastní přihlašovací jméno a heslo má jedu nespornou výhodu: snižuje se šance, že se někde při přihlašování párkrát spletete a zablokujete si přístup s Equa Bank internetovým bankovnictvím nebo zapomenete heslo. To ale není stoprocentní a nehoda se prostě stát může. V tom případě ale nejde o žádnou velkou tragédii, kvůli které byste se měli hroutit: můžete buďto kontaktovat klientské centrum na telefonním čísle 222 010 222 nebo se zastavit na některou z poboček Equa bank a nechat si vystavit jednorázové přihlašovací údaje na váš Equabanking.

Internetbanking slibuje maximální bezpečnost

Pokud se ale rozhodnete přistupovat ke svému účtu z internetových bankovnictví, je třeba vzít na vědomí rizika s tím spojená. Internet přece jen není úplně bezpečným místem – zvláště, pokud si nedáte pozor. Když se ale budete řídit všeobecně známým bezpečnostními pokyny, nemusí se nic stát a vaše peníze budou relativně v bezpečí. Základem je samozřejmě volba bezpečného hesla. Jsou kombinace, na které je jednoduše strašně snadné přijít a zloději to rádi aspoň zkusí.

V případě Equa bank internetového bankovnictví pak samozřejmě není na škodu využít nabízenou službu autorizačních SMS při přihlašování. Ty pak budete dále používat při všech ostatních transakcích. Moderní technika ale nabízí i další možnosti. Jednou takovou vymožeností je softwarová klávesnice, tedy klávesnice podobná té na tabletu nebo smartphonu. Díky ní zadáte heslo na stránkách Equabanking bezpečně, s menší pravděpodobností, že ho někdo „přečte“ na dálku.