ČSOB internetbanking přihlášení do účtu

Internetové bankovnictví InternetBanking24 je jedním z nástrojů elektronické správy účtu u Československé obchodní banky. Ta ho nabízí ke všem osobním účtům, které momentálně nabízí – můžete ho využívat k Aktivnímu kontu i třeba k Studentskému kontu. Vstup do bankovnictví může probíhat několika způsoby. Přihlašovat se můžete pomocí klientského čísla, PINu a SMS klíče, nebo i čipovou kartou a elektronickým podpisem.

První možnost znamená nutnost mít při sobě vždy své přihlašovací údaje a taky telefon, na jehož číslo banka posílá SMS zprávy. K bankovnictví se dostanete na stránce https://ib24.csob.cz/, kde vyplníte identifikační číslo a PIN. Ty potvrdíte, načež bude doručena SMS zpráva s autorizačním kódem. Ten opět zadáte do příslušné kolonky, potvrdíte a je to.

Internetbanking ČSOB přihlášení na účet

Jinou alternativou, která banka k Internetovému bankovnictví pro přihlašování nabízí, je čipová karta s elektronickým podpisem. K tomu je ale zapotřebí pořídit si čtečku čipových karet, následně pak bude třeba nainstalovat do počítače Správce čipové karty (ten je ke stažení na oficiálním webu) a ovladač čtečky. K ČSOB internetbanking přihlášení na účet pak budete využívat právě svou čtečku, čipovou kartu a PIN ke kartě – jednoduše připojíte čtečku k počítači, zadáte PIN a budete přihlášeni. Po skončení práce v internetovém bankovnictví čtečku zase odpojíte.

Co dělat, když zapomenete heslo

Množství zadávaných kódů a čísel sice na jedné straně zvyšuje zabezpečení internetbankingu, nicméně taky zvyšuje pravděpodobnost, že se uživatel splete. Když jednou zadáte špatná čísla, nic se nestane. Druhý nepovedený pokus taky ještě není žádná katastrofa, třetí nevyvedený pokus s přihlášením do účtu ČSOB už ale znamená zablokování bankovnictví (při zadávání SMS kódu se můžete splést až čtyřikrát). Když své heslo zapomenete nebo si přístup k účtu zablokujete, nezbývá nic jiného, než se projít na svou pobočku a vyžádat si nové přístupové kódy.

Bezpečnost internetového bankovnictví

Při přihlašování na internetbanking je nicméně třeba vždy brát v úvahu bezpečnost. Internet není zrovna místo, kde by bylo snadné zůstat anonymní a zachovat si soukromí – ovšem v případě internetového bankovnictví je zrovna toto velice důležité. Banka svým klientům nabízí základní zabezpečení účtu v podobě přihlašovacích SMS nebo elektronického podpisu, ovšem zvýšení bezpečnosti svého účtu může klient napomoct taky úplně sám.

Využít můžete třeba jen obyčejné softwarové klávesnice (což je program, který si stáhnete do PC a jednoduše ťukáte písmenka na něm, jak na tabletu), stejně tak je dobré nebýt přehnaně důvěřivý. To v praxi znamená hlavně neukládat hesla do prohlížeče a neotvírat přílohy podvodných mailů. Přímo po přihlášení na internetbanking účet od ČSOB si pak můžete nastavit limity na své platební karty – najdete pod záložkou „Platební karty“, kde je odkaz Služby a nastavení.