AirBank internet banking

První přihlášení do internetového bankovnictví Airbank probíhá prakticky už během registrace. Nový klient banky totiž může účet založit přímo z pohodlí svého domova – zde zadá všechny potřebné údaje a pro jejich potvrzení SMS podpisem se musí také přihlásit. Tak proběhne úplně první kontakt klienta s přihlášením na internet banking, během kterého se s novou aplikací aspoň seznámí. Další přihlašování do internetového bankovnictví Airbanky pak probíhá na stránce https://ib.airbank.cz/. Zde už se přihlašujete svým klientským číslem a heslem – k obojímu se uživatel dostane už během registrace nového účtu v bance.

Přihlášení na internetbanking Airbank

Užívání internetového bankovnictví s sebou ale samozřejmě nese jistá rizika. Internet přece jen není úplně soukromým místem, kde by vám i naprosto cizí lidi nemohli vidět až do žaludku – a pro Airbank internetbanking dvojnásob platí, že žádné bezpečnostní opatření není zbytečně moc. Banka proto umožňuje, abyste si sami zvolili heslo, je proto fajn zvolit nějaké bezpečné. Obecně se doporučuje spíše delší, než kratší a takové, které nic neznamená a kombinuje čísla i malá a velká písmenka. Pokud si ale nejste jistí, které heslo je dobré a které vám prolomí i malé dítě, zkuste navštívit některou ze stránek nabízejících generování hesel. Dostanete krásnou kombinaci různých znaků a budete mít o pár starostí méně.

Bezpečnostní prvky internetového bankovnictví

Banka samotná se snaží zabezpečit účty svých klientů tak, aby je bezpečností moc neobtěžovala a přitom byly peníze na účtech aspoň v relativním bezpečí. Základním opatřením, které internet banking Airbank přináší, jsou potvrzovací SMS zprávy pro zadávání plateb, eventuálně taky odpovědi na nejrůznější bezpečnostní otázky. Dalším krokem k bezpečnosti je používání softwarové klávesnice při zadávání hesla. V okénku pro vyplnění hesla je maličký obrázek klávesnice – na ten když při přihlášení kliknete, zobrazí se větší klávesnice, podobná té na smatrphonech a tabletech. Zadáte – li své heslo na ní, bude to mít stejný přihlašovací efekt a ještě k tomu nehrozí, že by vám je někdo mohl „ukrást“.

Potíže s přihlašováním na účet a zapomenuté heslo

Pro někoho může určitě být přitažlivá pohodlnost samotného přihlášení. Že taková opravdu je dokazuje i obnova zapomenutého hesla. Samozřejmě, že vám ho nepošlou na požádání na mail, ovšem pod přihlašovacím formulářem je odkaz právě pro zapomnětlivce. Budete vyzváni k tomu, abyste vyplnili nejprve své datum narození a uživatelské jméno. Na následujících stránkách pak pokračujete odpovídáním na kontrolní otázky (odpovědi na ně jste opět zadávali při registraci účtu) a když odpovíte správně, dostanete na mobil v SMS zprávě nové, jednorázové heslo. Airbank internetbanking je jednoduchý, přehledný a jistě si s ním poradí každý.